Seened on ühed võimsaimad väetoidud maailmas, sisaldades ka teistest superfoodidest kordades rohkem antioksüdante, mineraale ja palju muud. Paraku aga kõigile ju seened peale ei lähe ja kuigi seenekohvikus pakutavad seenekohvid, seenekakaod ja seeneeliksiirid ei ole just tavapärase puraviku maitsega, on neil siiski teatav spetsiifiline maitse juures.

Kui meie seenekakaodel ei erista ilmselt ka teravaim keel mingit seenelist maitset, siis midagi on tunda meie kohvides ning loomulikult on seeneeliksiirid pigem vaid tõeliste superseente pärusmaa.

Mida siis teha? Tahaks nagu superseeni aga seene maitse pole päris sinu teema?

Oleme ka ise pidevalt katsetamas, millisele toidule või joogile seeneeliksiire, seenekohvisid ja seenekakaosid lisada, et igasugune seenene/samblane/maalähedane kõrvalmaitse täielikult kaotada. Siin on meie seni parimad katsetused:

 

Seenesmuuti e. Shroomthie banaani ja mangoga

Koostisosad:

Valmistamine:

Tükelda banaan, õun, mango ja apelsin ning lisa kõik koostososad blenderisse Blenderda ca 1 minut ning naudi energiat andvat ja keskendumisvõimet parandavat shroomthie’t.

 

 

 

Poolpatune jäätisekokteil superseentega

Koostisosad:

  • 1 kruus mangojäätist
  • 1/4 kruusi purustatud mandleid
  • 1/4 kruusi (külmutatud) mustikaid
  • 2 suurt (külmutatud) maasikat
  • 1/2 klaasi india pähkli piima
  • 1 kuhjaga teelusikatäis 10 superseene segu

Valmistamine: purusta mandlid ning blenderda need koos maasikate ja mustikatega ca 30 sek. Seejärel lisa segule tükeldatud jäätis ning pähklipiim ja blenderda veel pool minutit. Palun, siin on magustoit, mis polegi nii patune (:

 

 

 

 

 

Seeneeliksiir mustikate ja meega

Koostisosad:

Valmistamine:

Keeda vesi ning lase jahtuda ca 80 kraadini. Lisa kruusi seeneeliksiir, mustikad ja lusikaga mesi ning vala peale kuum vesi. Joo näiteks enne koosolekut või pingelisemat mõttetööd, et sinu keskendumisvõime oleks tipptasemel. Kui jook saab otsa, söö tassist ära ka sinna jäänud kuumad mustikad (:

 

 

 

 

Seenepulbrid on funktsionaalsete superseente topelt kontsentreeritud, lahustuvad pulbrid, mida ei ole vaja enne tarbimist kuidagi töödelda. See tähenab, et nende pulbrite tarbimiseks ei ole vaja neid tingimata kuuma veega lahustada, et need sinule positiivset mõju avaldaks – võid neid lisada ka nt oma smuutile, jäätisekokteilile, või segada seenesegu oma värskelt pressitud apelsinimahlale. Ole lahke ja katseta ka ise (: